Můj Magnalink

Christmas Night Run Hradec Králové se zúčastnili i běžečtí nadšenci sportovního týmu Magnalink, a.s.

Běžecký tým Magnalink si zaběhl další běh ze série běhů ČEPS NIGHT RUN. Tentokrát se jednalo o unikátní Christmas Night Run v Hradci Králové doplněný o vánoční atmosféru.

V sobotu 10. prosince se konal již 3. ročník Christmas Night Run v Hradci Králové. Běžecká trasa zážitkové akce měla 5 km a vybíhalo se z Eliščina nábřeží. Trasa byla vedena centrem města, ale i podél řeky Labe.

Tak jako ve většině nočních běhů, není důležité vyhrát nad ostatními zúčastněnými, ale postavit se sám sobě a vybičovat se k lepším výsledkům. Magnalink, a.s. věnoval v rámci spolupráce s organizátory ČEPS NIGHT RUN 3 startovní čísla ZDARMA.

V čem je běh Christmas Night Run unikátní?

“Jedná se o vánoční běh v srdci jednotlivých měst. Podtextem běhů je jejich charitativní účel pro nadační fond Kapky naděje. Každý závodník běží se Santa čepičkou za doprovodu vánočních koled a muziky,” řekl o běhu pořadatel závodů Tomáš Pavel.

Běžcům nesměli chybět funkční čelovky, bez kterých nebyli připuštění na start. Zvláštností celé akce bylo její téma. Běžci mohli dorazit v santovských čepicích a oblečení. Mohli svou tradiční běžeckou výbavu doplnit o jakoukoli vánoční výzdobu. Na startu se sešlo nespočet Santů a jejich manželek, santových pomocníků a pomocnic. Návštěvníci akce se mohli vyfotit ve vánočně zařízeném fotokoutku a nasát atmosféru Vánoc.

Dojmy ze závodu. Jak se běželo týmu Magnalink?

Jsem původem z Hradce Králové, takže jsem už dopředu věděl, jaký terén mě při běhu čeká. Okolo Labem chodím běhat pravidelně, čili můžu říct, že tuto trasu mám v nohách. Jedinou změnou bylo chladné počasí, ale ani to mě neodradilo od běhu. Závod jsem bral jako ukončení letošní běžecké sezóny,” uvedl zástupce běžeckého týmu Magnalink Václav Kahl, a dodává, “závody v běhu ve tmě jsou ojedinělé v tom, že člověk běží a nevnímá svět kolem sebe, zkrátka si užívá pohyb na čerstvém vzduchu. Christmas Night Run v Hradci Králové jsem běžel již po druhé. Zpestřením Christmas závodu jsou kostýmu Santů, kterých se letos sešlo opravdu hodně a vánoční atmosféra.”

Ženské osazenstvo společnosti Magnalink prezentovala Eva Tarbajová. A jaké měla z běhu dojmy? “Každý večerní běh je vždy skvělým zážitkem. Christmas Night Run je úžasný ve své atmosféře. Lidé okolo se nestydí a vezmou si vánoční oblečky nebo čepice. Je to bláznivé, ale zároveň úsměvné, jelikož v čase předvánočního stresu, se dokážete zastavit a máte radost z maličkostí,” a dodala, “celý závod byl opět skvěle zorganizovaný a na konci na nás čekala santovská medaile. Pobavilo mě, že i Santa na medaili měl malou čelovku. Vybíhala jsem s kolegy z Magnalinku, dlouho jsme běželi společně, kluci mě podporovali. Když máte kolem sebe lidi, na které se můžete spolehnout, po pracovní i osobní stránce, máte vyhráno i při běhu. Běh bych jednoznačně doporučila všem, co s během začínají a nejsou si jistí zda závod dokončí. Atmosféra je bude pohánět kupředu.”

Na konci závodu na každého závodníka čekal diplom a medaile. A nezapomeňte, že pokud jste se zúčastnili běžeckého závodu udělali jste dobrou věc nejen pro své zdraví a kondici. Zároveň jste podpořili nadační fond Kapka naděje. Z každého zakoupeného startovního čísla jste přispěli 50 Kč na fond Nadace. Svým během sportovci podpořili Kapku naděje a to 50 korunami z každého zakoupeného startovního čísla.

Potřebujete poradit?491 009 007
Nechci, aby mi cokoliv uteklo
Zde se můžete přihlásit k odběru akcí a novinek v našem sortimentu
- odhlásit se můžete jednoduše.
Zatím působíme zde. Rosteme.
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo