Můj Magnalink

Běháme JEDNODUŠE společně a pro dobrou věc

Zástupci týmu Magnalink, a.s. otestovali svou fyzickou zdatnost na 4. ročníku Olfincar Hradecký Půlmaraton. Běžecký závod se konal 9. 10. 2016. V rámci Hradeckého půlmaratonu se konal i 3. ročník ČSOB Maratonu Hradec Králové a novinkou v tomto roce byl 1. ročník Kingspan Běhu proti rakovině.

Jelikož v Magnalinku pracují sportovní nadšenci, zástupci firmy nechyběli ani na této akci. Na Malém náměstí jste mohli tradičně vidět náš stánek s fotokoutkem. Mohli jste si odnést památku v podobně vytištěné fotografie, ale také jste po dobu trvání akce mohli využít bezplatného připojení k internetu. Magnalink také poskytl 4 volná startovní čísla. Výhercům ještě jednou gratulujeme a doufáme, že jste si závod užili stejně jako my.

„Trať byla skvělá, atmosféra závodu nezapomenutelná. Podmínky na běh byly ideální. V půlce závodu se mírně rozpršelo, ale to vůbec nevadilo, naopak, bylo to takové příjemné osvěžení. Na trati byly i občerstvovací stanice. Začátek závodu byl trošku hektický, trať byla pro tolik závodníků úzká, ale postupně od druhého kilometru se to roztrhalo a běželo se parádně. Nejlepší fanoušci byli určitě v Malšově Lhotě. Hlasitě se tam zpívalo, pokřikovalo a pouštěli nám hudbu. To mě hodně namotivovalo a snažil jsem se běžet rychleji. Jelikož běželo hodně běžců, na trati jsem nikdy nebyl sám a to mě motivovalo držet vždy s někým přede mnou krok. Za mě jeden z nejlepší letošních závodů,“ komentoval za Magnalink Václav Kahl.

A kolik, že se to běželo?

Trať maratonského závodu měřila 42,195 km a pro půlmaraton 21,097 km. Na trati se běžely i štafety a dětské závody. Závodníci v závodu Běh proti rakovině si zaběhli pěkných 5 km. Na Malém náměstí byly stánky s občerstvením, návštěvníci mohli využít služeb Nutristyle a nechat si vypočítat wellness test těla anebo si nakoupit sportovní doplňky na běhání.

Celá běžecká událost měla charitativní podtext. Jejím cílem bylo přivést k aktivnímu pohybu co největší počet lidí. Celého závodu se zúčastnilo na 2 745 běžců. Finanční prostředky získané v rámci této akce budou použity na podporu Onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové a ve Středisku rané péče Sluníčko. Celkem se podařilo vybrat necelých 300 000 Kč. Tato částka ještě není konečná, stále je otevřená možnost přispět libovolným darem přes transparentní účet.

Dojmy ze závodu

Filip Kaška

„Dík moc za krásný závod a zážitek a to i přesto, že jsme při maratonu trochu zmokli, ale to nás lehce osvěžilo a nakoplo. Velký dík taky všem divákům za povzbuzování, obzvlášť v Malšové Lhotě, kde spustili už tradičně opět neskutečný bugr! Radost běžet okolo.“